You are currently viewing Szymonmówi – Coś Się Zepsuło

Szymonmówi – Coś Się Zepsuło

Szymonówi – Coś Się Zepsuło

2021, Mystic Production

Z Szymonem przyjaźnię się od lat obserwując jaką drogę przebył od ulicznego grajka z Poznania, przez pełnoprawnego artystę, który podpisuje kontrakt z jedną z czołowych polskich wytwórni.
Kiedy przyszedł do mnie z propozycją, abym zajął się produkcją jego debiutu miałem wiele wątpliwości, znając jego wysokie oczekiwania. Ale jednocześnie wiedziałem, że rozumiem go jak mało kto – przez kilka lat mieszkaliśmy razem najpierw na Zamkowej w Poznaniu, później na warszawskiej Saskiej Kępie. Obejrzeliśmy razem tuziny filmów, przesłuchaliśmy wspólnie setki godzin muzyki, wypiliśmy morze alkoholu na tych samych koncertach.
Płytę nagrywaliśmy prawie rok – zaczęliśmy od jednego utworu ‚(Kolejny) Ostatni romantyczny zachód słońca’ po którym wspólnie zgodziliśmy się, że robimy razem cały album – wyjątkiem jest utwór ‚Grochów’ który produkował Olek Świerkot. Z kolei ‚Negatywka’ powstała jeszcze w 2015 roku, kiedy mieszkaliśmy razem w Poznaniu – był to chyba pierwszy numer Szymona, który powstał i nagraliśmy go w ekipie przyjaciół, produkował ją Piotr Kołodyński, a na płytę trafił jej remake..


Początkowo nagraliśmy w moim studio wszystkie instrumenty z jego zespołem Jacek Wieczorkowski zagrał na bębnach, Marcin Bocian nagrał basy, Jarek Kasprzak zagrał na gitarach. W międzyczasie pojawili się goście – skrzypce, klarnety, wiolonczela, chórki. Ja zająłem się produkcją – ingerowałem w aranżacje, nagrywałem syntezatory, gitary, basy i zrobiłem wstępny miks, który przekazałem później Robertowi Szczytowiczowi, który zadbał o finalny miks i mastering.

Spędziliśmy w moim studio ładnych parę miesięcy szukając rozwiązań, kłócąc się, słuchając innej muzyki. W międzyczasie Szymon rzucił palenie a materiał coraz bardziej szykował się do wyjścia. Piękna to była przygoda, dziś pewnie nagralibyśmy ten album inaczej, ale z perspektywy czasu zmieniłbym niewiele. Mój ulubiony numer to chyba ‚Miejski Zakład Komunikacji’

Moja rola? produkcja, nagrania gitar, basów, klawiszy, elektroniki, realizacja wokali, miks. Podtrzymywanie na duchu i nauka cierpliwości.