You are currently viewing ARKADIUSZ – RetroSpekcja

ARKADIUSZ – RetroSpekcja

ARKADIUSZ – Retrospekcja

2023, Delphy Records/Agora

Arkadiusz trafił do mnie przez Delphy Records, z którymi na co dzień współpracuję jako producent. Początkowo trudno było znaleźć nam wspólny języku z powodu temperamentu i złych doświadczeń Arka, ale w końcu po pierwszych próbach znaleźliśmy wspólny język i ukazał się pierwszy singiel – ‚Uśpieni’. Arkadiuszowi zależało na popowym sznycie, mi zaś udało się zachować w piosence szlachetność ale i taneczność. Z Arkiem nagraliśmy demówki wokal + gitara a moim zadaniem było zdekonstruowanie tego, zaaranżowanie kawałków i nagranie pozostałych partii instrumentalnych. Doceniam zaufanie jakim mnie ten niecierpliwy urwis obdarzył, ponieważ wersje demo sugerowały dość mocną teatralność utworów – nie ma czemu się dziwić, przecież Arek na co dzień jest aktorem i gra w musicalach skacząc po deskach różnych teatrów, trzeba mieć do tego niezłą kondycję tak sb myślę.. Wszystkie ślady nagrywaliśmy w Studio Zielony Dywan, gdzie też miksowałem utwory aby później wysłać je Pawłowi Kalwakowi do masteringu. No i poszło.

Moje ulubione momenty:

  • vibe ‘Na Marginesie’ gdzie udało mi się odlecieć w klimacik, jakby Depeche Mode zamieszkało na 10 lat na podlaskim blokowisku, gdzie na 10 piętrze jakiegoś wieżowca robią muzę.
  • solóweczka w RetroSpekcji
  • basy i przeszkadzajki elektroniczne w RandeW co daje prostotę i groove


Super to było spotkanie, przez te kilkanaście dni nauczyłem się determinacji, tego jak patrzeć na muzykę przez pryzmat tańca.

Śmieszną ciekawostką jest fakt, że Arkadiusz kilka miesięcy później wymyślił układ taneczny, do mojego kawałka 'Part Time Filozof’ który miał być tańczony w klipie przeze mnie jako chearleaderkę z pomponami, niestety klip zrobiliśmy inny i układu nie użyłem, niemniej na wszystko w życiu musi przyjść odpowiednia chwila, czyż nie?

Moja rola? produkcja, nagrania gitar, basów, klawiszy, elektroniki, realizacja wokali, miks. Podtrzymywanie na duchu i nauka cierpliwości.